تصفیه به روش پکچ ازن ( ژنراتور )

موارد استفاده از ازن :
1- ضد عفونی هوای محیط سالن ها ، سردخانه ها و انبارها
2- ضد عفونی سیستم های انتقال ( لوله ها و تانک های ذخیره )
3- ضد عفونی بطری ها، کف سالن ها و تانکرها حمل
4- استریل کردن آب مورد استفاده از خطوط
5- تصفیه آب صنایع غذایی

برخی از کاربردهای ازن عبارتند از: 

1. تصفیه آب (شامل آب های آشامیدنی، بسته بندی، مصرفی در صنایع مختلف از جمله غذایی، لبنی، گوشتی و …، استخرهای شنا، سونا، جکوزی، آبنماها)

2. تصفیه فاضلاب های صنعتی و شهری و حذف بوی نامطبوع آن

3. تصفیه هوا

4. کاربرد در انبارهای نگهداری مرکبات، میوه جات، غلات، دانه‌های خوراکی و … به منظور افزایش ماندگاری محصولات

5. ضدعفونی سبزیجات و میوه‌جات

6. صنایع غذایی

7. کاربرد در دامداری و مرغداری (ضد عفونی محل نگهداری، استریل انبارهای نگهداری دانه و علوفه،  تصفیه هوای آلوده، تهیه آب شستشو برای دام  و …)

8. صنایع شیلات (نگهداری و پرورش ماهی)

9. صنایع کشاورزی (علف کش، قارچ کش، از بین برنده انگل خاک و … )

10. ضدعفونی وسایل بیمارستانی

11. بازیابی روغن های صنعتی

12. صنایع نساجی در جهت بهبود کیفیت و افزایش عمر پارچه و سفید کردن منسوجات

13. برج‌های خنک‌کننده و چیلرها

14. صنایع رنگ‌‌سازی

برخی از مزایای ازن در مقایسه با سایر گندزداها:

1. افزایش راندمان گندزدایی

2. کوتاه تر بودن زمان ضد عفونی نسبت به سایر گندزداها

3. مازاد ازن تزریق شده در آب به دلیل نیمه عمر کوتاه آن به صورت اکسیژن از سطح آزاد می‌گردد و محیط اطراف را بسیار دلپذیر و مطبوع می‌کند.

4. ترکیبات جانبی کلر مانند : کلرآمین و تری هالومتان ها، ضررهای بسیاری برای سلامتی جانداران و محیط زیست ایجاد می کند ، در حالی که ازن تمام ترکیبات اضافی موجود در آب را، بدون ایجاد باقی مانده نامطلوب برطرف می کند.

 

مزایای ازن در ضدعفونی آب شرب

1. تأثیر ازن بر روی دیواره باکتری ها ،%51 بیشتر از کلر و از نظر زمانی نیز 3100 برابر سریع تر از کلر عمل می کند.

2. ازن قابلیت کشتن و از بین بردن میکروارگانیسم های مختلف شامل انواع باکتری ها، قارچ ها، ویروس ها، مخمرها و جلبک ها را داراست . ازن در برابر کیت های پروتوزدایی چون ژیاردیا و کریپتوسپوریدیوم نیز مؤثر بوده که کلر فاقد این خاصیت است .

3. نیمه عمر ازن در آب، کوتاه و بسته به دما و شرایط  PH  بین 17-30 دقیقه می باشد ولی اثر اکسیداتیو آن تا 24 ساعت پابرجاست .

4. ازن خاصیت بوزدایی داشته و خیلی سریع با اکثر بوها واکنش داده و آنها را اکسید می کند ولی کلر خود باعث ایجاد بو  و  طعم در آب می شود.

5. ازن رنگ و کدورت آب را می گیرد .

6. ازن فلزات انتقالی را اکسید و آنها را به اکسیدهای کمی محلول تبدیل می کند که به آسانی با فیلتراسیون جدا می شوند . مثلاً آهن به شکل فروس در آب غیر محلول است ، ازن آن را به فریک هیدروکسید تبدیل می کند که بسیار نامحلول بوده و به وسیله فیلتراسیون قابل جدا کردن است. سایر فلزات حساس به ازن عبارتند از : آرسنیک، کادمیم، کرم، کبالت، مس، سرب، منگنز، نیکل، روی و سایر یون های فلزات سنگین و ترکیبات آن ها.

7. ازن خیلی سریع عواملی چون منگنز، آهن، سولفید هیدروژن، آمونیاک، سیانید، نیتریت، تانن ها ، هیدروکربن های آروماتیک، بنزن، تولوئن، گزیلن، آلاینده های ارگانیک، بقایای سوخت های دیزلی در آب، هیدروکربن های آلیفاتیک، سولفیدها، سولفیت ها، ترکیبات نیتروژنه، استون، دی اکسین ها، بوهای متصاعد شده از سیستم های تصفیه فاضلاب، فنل، بقایای مواد شوینده و آلاینده های هوا را اکسید و به ترکیبات کم ضرر و یا بی ضرر تبدیل می کند .

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *