پکیچ آزمایشگاهی

پکیج مناسب برای آزمایشگاه ها :

بدلیل حساس بودن فرآیند و نتایج آزمایشگاهی و همچنین گران بودن لوازم و قطعات یکی از بهترین روش های جلوگیری از فرسودگی تجهیزات آزمایشگاهی و رسیدن به نتیجه ی مطلوب و دلخواه استفاده از سیستم تصفیه اب RO آزمایشگاهی است .

این دستگاه ها قادر به تولید آب با دو نوع سختی می باشند :

الف ) آب با سختی تا 5 میکرو زیمنس یا آبی که سختی آن پایین باشد ولی کاملا حذف نشده باشد
ب   ) آب با سختی صفر میکروزیمنس یا آبی که کاملا سختی آن گرفته باشد – آب مقطر

در بخش الف:
بستگی به مقدار حجم آب مورد نیاز می باشد، مثلا برای ظرفیت های زیر 2000 لیتر در شبانه روز از فیلترهای رزینی امریکایی اصلی که قابلیت کاتیونی و آنیونی دارند استفاده میشود که قیمت این دستگاه مناسب تر و ارزان تر می باشد .
این ظرفیت ها عبارتند از : 200 لیتر / 400 لیتر / 800 لیتر / 1200 لیتر / 1600 لیتر / 2000 لیتر
توجه : ظرفیت ها اسمی بوده و ظرفیت مفید برداشت روزانه آب فقط تا 70% امکان پذیر است ، این بدان معنا نیست که دستگاه نتواند با تمام ظرفیت در 24 ساعت کار کند ، بلکه به آن معناست که حداقل 30% ظرفیت دستگاه باید برای استراحت درنظر گرفته شود تا فیلترها و قطعات دستگاه دچار زود فرسایشی و زود مستهلکی نگردند.

 

در بخش ب :
برای ظرفیت های بالاتر از 2000 لیتر بهتر است از دستگاه های تصفیه اب صنعتی استفاده شود.
بعنوان مثال اگر نیاز به حجم آب در شبانه روز با ظرفیت 3000 لیتر دارید بهتر است از یک دستگاه 5000 لیتری یا 5 متر مکعبی استفاده کنید، برای پایین آوردن سختی آب با درجه صفر میکروزیمنس یا کاهش سختی آب به نحویکه تجهیزات آزمایشگاهی با فرسایش مواجه نشوند از سیستم های دابل RO استفاده میشود .
یعنی اینکه ابتدا آب از یک فیلتر RO عبور کرده و سختی 1000 را به 200 کاهش می دهد، سپس سختی 200 PPM وارد فیلتر ممبران دوم شده و سختی آن را تا حد ممکن می کاهد . اصطلاحا به این سیستم ها دابل RO گفته میشود . اگر چنانچه نیاز به اب با سختی زیر 5 میکروزیمنس باشد باید از مواد رزینی مخصوص این کار استفاده کرد که اصطلاحا به آنها DI گفته می شود .

قیمت دستگاهی که سختی آب را از 1000 به 200 کاهش دهد حدودا 10 میلیون تومان و چنانچه دابل RO باشد 15 میلیون تومان و چنانچه نیاز به DI باشد 30% به مبلغ کل اضافه میگردد یعنی چیزی حدود 18 میلیون تومان . ( با ظرفیت روزانه 5000 لیتر آب با سختی صفر یا زیر 5 میکرو زیمنس )

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *